En ucuz otobüs bileti biletiniz.com'da

En uygun otobüs biletleri.

Gizlilik Politikası

 • Bu politika sizden toplanan veya sizin bize temin ettiğiniz kişisel olarak tanımlama yapılabilecek herhangi bir bilgi veya verinin tarafımızca işlenme şekliyle ilgili ilkeleri belirlemektedir. Bu politika internet sitelerimiz, uygulamalarımız, araçlarımız, promosyonlarımız, e-posta iletişimleri, oturum açma hesapları ve tarafımızca işletimi yapılan diğer tüm hizmetler ("Biletiniz.com.tr Hizmetleri") için geçerlidir.
 • Biletiniz.com.tr, gizliliğinizin korunması ve gizliliğinize saygı gösterilmesi için kendini adamış ve bize sağladığınız kişisel detayların herhangi birinin ve tamamının korunmasını en yüksek öncelik olarak benimsemiştir. Bir ziyaretçi veya Biletiniz.com.tr Hizmetlerinin kullanıcısı olarak kişisel bilgilerinizi bizimle paylaşmadan önce, bilgi gizliliği uygulamalarımızı anlama ve bunlarla ilgili bilgi edinme hakkına sahipsiniz.
 • Biletiniz.com.tr Hizmetlerini kullanarak, Kişisel Verilerinizi bu politikaya uygun olarak kullanmamıza izin vermektesiniz.
 • Politikamız gereği, gizlilik politikamızda gerçekleştirdiğimiz tüm değişiklikleri bu sayfada yayınlıyoruz ve size de değişiklikleri kontrol etmek için düzenli olarak bu sayfayı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Ne çeşit bilgi toplamaktayız?

 • Hizmetlerimizi almak veya bu hizmetleri kullanmak üzere kayıt oluştururken bize sağladığınız bilgileri toplamaktayız. Örneğin kayıtlı bir hesap oluştururken, bir Biletiniz.com.tr hizmeti üzerinden bir seyahat rezervasyonu yaparken veya yer ayırtırken, bir Biletiniz.com.tr promosyonuna katılırken veya "Fiyat Uyarıları", "Uçak Postası" veya diğer iletişimlerde bulunurken sizden adınız, e-posta adresiniz, parolanız veya pasaport numaranız ile ödeme bilgileriniz gibi diğer kişisel bilgilerinizi vermeniz istenebilir.
 • Biletiniz.com.tr Hizmetlerini kullanmanız sonucuna otomatik olarak belli bazı bilgileri pasif olarak toplamaktayız. Bu bilgiler Biletiniz.com.tr hizmetlerine erişim için kullandığınız cihaz ile bağlantılıdır ve IP adresiniz, işletim sisteminiz, tarayıcı tipiniz, gönderi yapan URL'ler, sayfa görüntüleri, erişim saatleri ve coğrafi konumunuz ile bağlantılıdır.
 • Aynı zamanda, Biletiniz.com.tr Hizmetlerine üçüncü taraf uygulamaları, sosyal ağ siteleri (Facebook veya Twitter gibi) veya diğer internet siteleri (promosyon iş ortakları gibi) üzerinden bağlandığınızda da bize sağlanan bilgileri toplarız.

Bilgilerin kullanılması

 1. Belirli özelliklere erişim yetkinizi doğrulamak için.
 2. Almak üzere seçtiğiniz hizmetlere erişiminizi ve bu hizmetleri kullanımınızı sağlamak için.
 3. Biletiniz.com.tr hizmetleriniz optimize etmek ve bulunduğunuz konumu, dilinizi ve döviz kuru yapılandırmalarını ve aynı zamanda daha önce yaptığınız aramaları hatırlayarak siteye yaptığınız ziyaretlerinizi kişiye özel kılmak için.
 4. Sistem yönetimi amacına yönelik olarak.
 5. Kişilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlamak ve hizmetlerimizi geliştirmek için kullanıcı davranışlarını ve eğilimlerini analiz etmek için.
 6. Ticari kararları bilinçli şekilde alabilmek ve bazı Biletiniz.com.tr Hizmetleri öğelerini desteklemek üzere kişisel olarak kullanıcıyı tanımlayamayacak bilgileri toplu halde elde etmek.
 7. Sizinle irtibata geçmek için.
 8. Sizinle iletişime geçmemizi istediğinizde veya bize gönderdiğiniz bir iletişime cevap vermek için.
 9. Hizmetlerimizde meydana gelen değişiklikleri veya güncellemeleri size bildirmemizin gerekli olduğu durumlar için.
 10. rezervasyon onayları ve uyarılar, bildirimler veya abonesi olduğunuz haber bültenlerini, mobil cihazınız da dâhil olmak üzere göndermek için.
 11. Biletiniz.com.tr adresinden hizmetlerimize veya iş ortaklarımızın hizmetleri ile ilgili pazarlamaya yönelik e-postaları almayı istediğiniz veya yasalarca izin verildiği bu tür e-postaları göndermek için. Bu gibi e-postaları, alt kısımlarında yer alan aboneliği sonlandırma bağlantısına tıklayarak almaktan vazgeçebilirsiniz.
Yukarıda da belirtildiği gibi, bir Biletiniz.com.tr Hizmeti üzerinden yer ayırtırken veya rezervasyon yaparken sizden tarafımıza veya ilgili rezervasyon ortağımıza adresinizi, pasaport numaranızı ve kredi/banka kartı bilgilerinizi veya diğer ödeme bilgilerinizi vermeniz istenebilir. Bu gibi durumlarda bu bilgiler toplanacak ve sadece rezervasyon işlemini yürütmek üzere veya kaydetmek isteyip istemediğiniz sorulursa ileride yapacağınız rezervasyonlar için bilgilerinizin otomatik olarak doldurulması için kullanılacaktır. Bazı durumlarda Biletiniz.com.tr Hizmetlerine erişmek için kullandığınız tarayıcı, ödeme bilgilerinizin otomatik doldurma işlemi için (Biletiniz.com.tr'dan bağımsız olarak) kaydedilmesini önerebilir. Bu gibi durumlarda ödeme bilgileriniz cihazınıza yerel olarak veya seçtiğiniz tarayıcının gizlilik politikasına uygun olarak başka bir yere kaydedilecektir.

Bilgilerinizin açıklanması

 • Kişisel Verilerinizi asla üçüncü bir tarafa satmayacağız, ancak bazı durumlarda Kişisel Verilerinizi üçüncü taraflara bu politikaya uygun olarak veya yasalarca gerekli olması durumunda sağlayabiliriz veya paylaşabiliriz.
 • Bilgilerinizin adımıza işlenmesi veya talep ettiğiniz hizmetin verilebilmesi için gerekli olduğu durumlarda bilgilerinizi belirli üçüncü taraflar ile paylaşabiliriz. Örneğin, e-posta adresinizi, tarafımızca toplanan diğer bilgilerle birlikte güvenilir bir üçüncü tarafa eğilimlerin belirlenerek Biletiniz.com.tr Hizmetlerinin özelleştirilmesi ve size yollayacağımız iletilerin gönderilmesi için açıklayabiliriz.
 • Bu üçüncü taraflardan (bunlardan bir kısmı Avrupa Ekonomik alanı (AEA) dışında yer alabilir) talimatlarımıza kesinlikle uymalarını ve tarafınızca Kişisel Verilerinizin bu şekilde kullanılmasına açık şekilde izin verilmediği takdirde Kişisel Verilerinizi kendi iş amaçlarına yönelik olarak kullanmamalarını talep ederiz. Adımıza hizmet vermek amacıyla, verilerinize erişim sağlayan herhangi bir üçüncü taraf, kesin sözleşme kısıtlamalarına tabi olarak verilerinizin korunmasını sağlamak zorundadır ve verileriniz sadece geçerli veri koruma/gizlilik mevzuatları çerçevesinde işleme tabi tutulabilir. Biz de, bu hizmet sağlayıcıları bağımsız olarak denetleyerek standartlarımızı karşıladıklarından emin oluruz.
 • Bir Biletiniz.com.tr Hizmeti üzerinden bir seyahat rezervasyonu yaparken veya yer ayırtırken tarafımıza sunduğunuz Kişisel Verilerinizi rezervasyon yaptığınız veya yer ayırttığınız nihai seyahat sağlayıcısına kendi hüküm ve koşullarına ve gizlilik politikasına uygun olarak kullanması için aktarabiliriz.
 • Bilgilerinizi, Biletiniz.com.tr şirketler grubu dâhilinde bulunan bağlı şirketlerle, bu politikaya uygun olarak ve yukarıda belirtilen amaçlara hizmet etmek üzere kullanılması amacı ile paylaşabiliriz. Yasal olmayan veya yasal olmadığından şüphelenilen aktiviteleri önlemek, tespit etmek veya soruşturmak, diğer zararları önlemek, bir yasal davaya yanıt vermek veya haklarımızı ve iddialarımızı desteklemek üzere gerektiğinde Kişisel Verilerinizi ifşa edebiliriz.
 • Buna ek olarak, Hizmet Koşullarının veya diğer sözleşmelerin yürütülmesi için gerekli olması durumunda veya Biletiniz.com.tr'nin (kısmen veya tamamen) satılması söz konusu olduğunda, alıcı adayına veya alıcıya Kişisel Verilerinizi açıklayabiliriz.
 • Aynı zamanda anonim toplu kullanılabilir bilgileri paylaşabiliriz.

Üçüncü taraf web siteleri

 • Biletiniz.com.tr Hizmetleri, üçüncü taraf internet sitelerine bağlantılar içerir ve bu sitelere yönlendirilebilirsiniz. Bu gibi üçüncü taraf internet sitelerinin gizlilik uygulamalarından sorumlu olmayacağımıza lütfen dikkat edin. Biletiniz.com.tr Hizmetlerinden yönlendirildiğiniz her bir üçüncü taraf internet sitesinin gizlilik beyanlarını/politikalarını okumanızı öneririz.
 • Biletiniz.com.tr Hizmetlerini kullanırken size kullanışlı bir sosyal deneyim sunabilmek için bilgilerinizi, sosyal ağ siteleri Facebook ve Twitter da dâhil olmak üzere, üçüncü taraf uygulamalarına veya internet sitelerine göndermeniz için seçenek sunabiliriz. Bilgilerinizi dışarı aktarırken, bu gibi üçüncü taraf uygulama ve internet sitesini çalıştırmaktan ve yürütmekten sorumlu kişilere bilgilerinizi açıklıyor olabilirsiniz ve bu bilgilere söz konusu uygulama veya siteleri kullanan ve ziyaret eden kişilerce de erişilebilir. Bağlantı kurduğunuz bu uygulamaların veya internet sitelerinin sahibi değiliz ve işletimini de yapmamaktayız; bu nedenle söz konusu sitelerin gizlilik politikalarını gözden geçirmeli ve paylaşım sağladığınız bilgileri ne şekilde kullandıkları konusunda kendinizi rahat hissetmeniz gerekmektedir.